Déjà vu

25. ledna 2015 v 18:37 | Allex |  Názory
Pocit, že to, co prožíváme v určitém okamžiku se již stalo. Že se to už muselo stát, i když si dokážeme racionálně vysvětlit, že to nemůže být pravda. Ještě se nepřišlo, proč tomu tak je. Existují různé teorie, ale žádná není stoprocentní.

Déjà vu se minimálně jednou v životě většině lidí stalo. Prostě něco děláte a najednou vás zasáhne pocit (ostrý jak šíp-ne dělám si srandu), že tento okamžik jste zažili, už se to stalo. Popravdě vám řeknu, nevím o žádné příčině, proč tomu tak je, ale mám svojí teorii.
Už se mi to stalo hodněkrát v mém kraťoučkém životě. Nejvíce si pamatuji, jak jsem byla v kině na Narnii-plavbě jitřního poutníka a v jednom momentu filmu jsem prostě věděla, ze jsem to již viděla. Přitom to je hloupost, když jsem na tom byla poprvé a ještě k tomu v kině. To se dá vysvětlit jen jedním zpusobem. Jednoduše déjà vu.
Jak jsem už psala, mám vlastní teorii na déjà vu. Už několikrát (myslím dvakrát) se mi zdály sny, které jsem si po probuzení pamatovala. Na sny jsem se už předtím dříve zaměřila. A tak jsem si ale řekla, že ty sny co jsem si pamatovala nedávají smysl (např. tam byl název medvědí česnek, já se o česneky nezajímám, ale nenapadlo by mě že může existovat medvědí česnek), a tak jsem jednoduše tyto sny zapomněla (nedávaly smysl, tak proč bych si je měla pamatovat). No a samozřejmě na mě po nějaké době vykouklo déjà vu. A v tom okamžiku jsem si vzpomněla na ten sen. Protože to se staly mé sny tím déjà vu. (Ano, stal se i ten s medvědím česnekem.)
Nebo se mi o letních prázdninách zdálo, že nás ve škole učí nějaká učitelka. Po probuzení jsem si sen pamatovala, ale řekla jsem si, přece takovou profesorku nemáme. A na sen jsem zapomněla. První týden a půl v září jsem byla nemocná, a když jsem přišla, tak jsme na hodině dějepisu měli novou profesorku (byla na mateřské a vrátila se). No a samozřejmě se vyplnil můj sen.
Nemyslím si, že by to mohlo platit pro všechny, ale moje teorie je toto. Stále je ještě záhada, proč se déjà vu děje.
Pro mě je déjà vu sen, který se stal skutečností.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama