Originalita v darování

25. ledna 2015 v 14:27 |  Názory
Ahoj, jak se máte? Taky píšete tolik testů? Já příšerně moc. Zítra píši z biologie a angličtiny, v pondělí z matiky a němčiny, v úterý... Ani nebudu pokračovat. Takhle to má totiž většina lidí před pololetím. A moje dvě kamarádky si přitom 'užívají'. Jedna má dnes narozeniny a druhá svátek.

No a já velmi dlouho vymýšlela, co jim mám dát. Ostatně, jako vždy. Chci totiž, aby se to tomu člověku líbilo, a aby to přitom mohl využít. Ale já tedy většinou dávám k tomu například i nějaký pěkný a ozdobný dáreček. Když se mi něco líbí, tak to koupím. A k tomu ještě přemýšlím, jestli náhodou jsem to danému člověku již nedala. Já už v tom mám vážně zmatek. A někdy dávám i něco vlastnoručně vyrobeného. Přijde mi to takové pěkné. Ale na druhou stranu k oku něco koupím, přece jen už nejsem tak malá. Přijde mi divné dávat jen něco, co udělám a ten člověk to nepoužije.
No a k dárku k narozeninám a svátku se dávají přáníčka. Ale mě už přestalo bavit psát tam pořád jen "Hodně štěstí, zdraví, lásky, přátel, úspěchů a dárků." A tak jsem se rozhodla, že začnu vymýšlet něco originálního. Jenže to je těžké, já totiž zásadně přání nekupuji, ale vyrábím ho sama. Vždy tam napíši to navyklé štěstí, zdraví, lásku a tak dále, a tak dále. Takže tam vždy vymýšlím k tomu ještě něco typu 'hodně jedniček', 'dobré nálady a optimismu' nebo 'splnění nejrůznějších, i těch nejrannějších přání'. To poslední by se podle mě mělo psát téměř vždy. Ale většinou se snažím, aby se přání týkalo člověka, jemuž to dávám. Alespoň trochu. A tak mám ještě trochu času na vymýšlení, jelikož oslava je až na vysvědčení. To by mě zajímalo, co vymyslím tentokrát.
A co vy? Vyrábíte nebo kupujete dárky? Také se snažíte vymyslet něco nového, originálního? Nebo do přáníček píšete obvyklé 'Hodně štěstí, zdraví, lásky...'? A vyrábíte nebo kupujete přání? Rozhodně napište do komentářů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama