Úryvek (druhý)

25. ledna 2015 v 14:24 |  Psaní
Ahoj, tak tu mám úryvek z druhé kapitoly mé knihy, kterou jsem začala psát. Pište do komentářů, co si o tom myslíte.Usmívající se

Po snídani si Lis vyčistila zuby a převlékla se. Ještě průkazka do knihovny, skoro bych zapomněla. Vyšla z domu a zamířila do školy. Ta byla blízko, asi pět minut cesty. Najednou kolem ní prosvištělo kolo. Byl to její spolužák Jenda, který pravděpodobně neudělal domácí úkol a tak si ho chtěl ještě dodělat ve škole.
Po tom, co se přezula a pověsila kabát na věšák a šla do třídy. Už byla v páté a chystala se dělat přijímací zkoušku na gymnázium, aby nemusela vídat ty hrozné lidi ze třídy. A co horšího mohl člověk na základní škole být, než premiantka jako byla Lis.
Hned po příchodu do třídy ji čekaly výsměšné a pohrdavé pohledy jejích spolužáků a pár vět s použitím slov typu šprt, učitelčin miláček a podlézavá hubeňourka. Přitom Lis nebyla tak hubená, bylo normální. Ani ne hubená ani ne tlustá. A už vůbec nikomu nepodlézala. Měla jen nejlepší známky ze třídy. Elisabeth si sedla do první lavice ke své kamarádce, ta ji jako jediná chápala, byla totiž druhá nejlepší. Lis se snažila ignorovat ostatní spolužáky, kteří ji prakticky skoro šikanovali.
"Ahoj Beth, tak co, těšíš se na víkend? My pojedeme na nějakej hrad, teď nevim, jak se jmenuje," pozdravila Monika.
"Rodiče někam jedou, tak se budu potulovat po okolí."
"Aha, jasně, rozumím," mrkla na Lis Monika právě, když začalo zvonit na hodinu a do třídy vstoupil třídní učitel.
Doufám, že se vám to líbilo.Usmívající se Mám sem přidávat další úryvky? Nemyslím si totiž, že to je nějak extra zajímavé, a proto by mě zajímalo, jestli vás to baví a nenudí. Díky.Mrkající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 29. března 2015 v 20:03 | Reagovat

Je to moc pěkně napsané a je to zajímavé :-)

2 Allex Allex | E-mail | Web | 3. dubna 2015 v 20:42 | Reagovat

[1]: děkuji :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama