Duben 2015

Podvtnutý kotník? Pro mě nic nesplnitelného!

30. dubna 2015 v 19:15 | Allex |  Deníček
Ahoj, jak se máte? My dneska měli ve škole poslední zvonění. Celkově to byl dost zajímavý den. :D
No, nejdřív nás pěkně popsali a porazítkovali (nevím, jestli se to dělá i na jiných školách, ale u nás ano) a maturanti sbírali peníze (většinou jedno a dvoukoruny). :)) úžasný. Maturanti ještě udělali takové skvělé placky, které prodávali. Hodně se týkají naší školy (foto nebude :D).

Plzeňská zoologická zahrada

28. dubna 2015 v 20:05 | Allex |  Deníček
Asi si vzpomínáte (spíš ne), že jsem tu kdysi psala, že jsme byli v ZOO v Plzni. No, tak jsem se dostala k tomu, stáhnout fotky do počítače. Takže tady jich pár je. Nic profesionálního. :)
Lvice. :)

Uu chu chu chů! Bouřka!!! Uúúúúůůů!

27. dubna 2015 v 20:59 | Allex |  Deníček
//nemusíte číst (=je to článek plný uůúú, jéééé a hapyyyýýýyyyy +tmy, nečtěte) I když chápu, že někdo si v tom libuje. :D//

Konečně bouřka!!!!!!!! Jak se mi po nich stýskalo!!!! Nevím, proč, ale mám je ráda. :)
U chu chu chů (cítím se jako tygr z Medvídka Pú :D)!!!
Všude hřmí, metaj oslepivě zářící blesky a je neskutečná tma! To by člověk nečekal. Ale je to krása!!
V mobilu mi hraje Happy, a proto jsem taky happy jak dva grepy! :3
Pusťte si to taky! Pojďte! Luskáme prsty!
Chci tančit. /happyyyyyyyyyy, happyyyyyyy/ jo.
Kouknu se z okna, tam strašidelná bouřka. Zas se začínám bát. Ale Happyyyyyyyy. :) :D
Blesk! Trochu se klepu.. Úsměv, vyletí ptáček z oblohy (v podobě blesku, ale pšt). No jo, účinky Zappy (happyyyyyyyyy). :)

//já vím, mám záchvat šílenství. více nesmysluplný článek snad ještě nikdo nikdy nečetl//

Happyyyyyy! Happyyyyyýyyyýýý! Happyyyyyyyyyyyyyyyy!!!

Láska na vlásku

27. dubna 2015 v 15:19 | Allex |  Filmy
Krásná slovenská pohádka dlouhá 111 minut. Chtěla jsem se na ni podívat už dlouho, protože se mi moc líbila píseň od Celeste Buckingham, která tam také hraje. I když podle mě ne tolik, jak jsem čekala.


Citáty, co mě zaujaly

25. dubna 2015 v 9:00 | Allex |  Citáty
Sepsala jsem pár citátů/nevímcotoje. Líbí se mi, i když si nemyslím, že to jsou úplně typické citáty a já bych je asi jako citáty nepovažovala. :))


Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.

Někdy jsem jako matematika... Nikdo mě nemůže pochopit..

Člověk má pět smyslů. Kolik má nesmyslů, to se nedá spočítat.

Cesta na vrchol vede vždy do kopce.

Strč mobil do čaje a máš T-Mobile. Strč ho do vody a máš Vodafone. Rozlom ho a máš Óóó dva.


A teď se vás originálně zeptám: který se vám nejvíce líbil nebo vás nejvíce zaujal? :))

Trochu moc dobrého..

23. dubna 2015 v 18:50 | Allex |  Deníček
Ahoj. Dneska jsme byly s kamarádkami v bazénu. Super! Mamka mi koupila kalhoty. Super! Dostala jsem dvě knížky. Super!
..to bych nebyla já, aby se něco nepokazilo. :D

Hned jak jsme přijely do bazénu, zjistila jsem, že nemám nic, čím bych prokázala věk. Tak jsem volala mamce ať mi něco vyfotí a pošle. Takže zatím v pohodě.

Book tag

22. dubna 2015 v 10:34 | Allex |  O Allex
Ahoj, mám tady první tag, tak doufám, že se vám bude líbit. :)


Náladová...

21. dubna 2015 v 20:50 | Allex |  Deníček
Ahoj.
Nevím čím to je, ale poslední dobou jsem hrozně, ale hrozně náladová. Stačí maličkost a mám se mizerně, nebo pobyty kamarádkami a zase se směju. Vážně mě to začíná pořádně štvát. Nikdy jsem moc náladová nebyla. A teď prostě.. BOOM! Nevím, co se se mnou děje.
Prostě v pohodě, o přestávce se bavím a směju s kámoškama a pak přijde hodina, pustíme si dvě videa o první světové válce a moje nálada je na minimálně další dvě hodiny v čudu (hezky řečeno).

Ale jsem ráda, té je aspoň hezké počasí. Se ségrou jsme byly venku a kreslily křidama (já moc ne) a tak mě napadá, že to lidi, co tam projdou možná bude trochu děsit.

A jak jste se měli vy? Jste nebo býváte také náladoví? :)

Aneb když si kreslím při hodině...

20. dubna 2015 v 20:39 | Allex |  Deníček
Ahoj, jak se máte? Dneska bylo celkem pohodové dopoledne, alespoň pro mě. Na dějáku jsem si kreslila, protože mi chyběly zápisky z minulých dvou hodin a byla jsem líná si to dopsat. :D A tak jsem jen poslouchala a asi v půlce si začala kreslit. Je to jen takové čmárání (a navíc mikrotužkou!). Takže takhle to dopadá, když si kreslím o hodině dějepisu:
Je to asi sice trochu mázlý, ale to nevadí. :D

Ale teď večer je to horší. Mám asi hodinu na to naučit se 25 stránek A5, protože se chci vyspat. I když dějepis není zas tak hrozný, aspoň to tam na sebe trochu navazuje. :)

A jak jste se měli vy?

Tak co tentokrát? Přidáte se? :)

20. dubna 2015 v 8:30 | Allex |  Můj projekt
Ahoj. :) Takže tady máte druhý obrázek do tohoto projektu. Budu zas moc ráda, když se zúčastníte. :)) Tak, už nemám co dodat a tady je další kresba. ;)

Zpracování #1

19. dubna 2015 v 15:28 | Allex |  Můj projekt
Ahoj. Takže tady mám různé povídky, básničky... k mému prvnímu obrázku zařazenému do tohoto projektu. Naprosto mě překvapilo, kolik lidí to zaujalo, kolik lidí to podpořilo a kolik lidí se zúčastnilo. Děkuji Vám. Usmívající seMrkající

Takže jdeme na to. Bude to seřazeno postupně podle toho, kdy to bylo zveřejněné nebo poslané.
Rozhodně doporučuji přečíst si to všechno, i když to bude na trochu delší dobu. Mrkající

Už jich je dvacet!

18. dubna 2015 v 22:06 | Allex |  Knižní výzva
Ahoj! Tak už jsem těch knih přečetla dvacet. :D

1) Kněžka (Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela)
Michael Scott
Poslední díl série mě překvapil, protože takový konec jsem rozhodně nečekala. Jen bych vytkla, že když tam umírali postavy (a nebylo jich málo), tak toho psal autor moc a všechno se to seběhlo tak rychle, že na mě ztráta hrdinů ani moc nedolehla. Jinak doporučuji celou sérii.

2) Jed (Temné vody)
Fiona Paul(ová)
Tuto knihu jsem si půjčila v knihovně úplnou náhodou, ale knížka je moc čtivá a napínavá. Takže, když nebudete mít, co číst, víte, co si půjčit. :))

3) Tři mušketýři
Alexandre Dumas
Myslela jsem si, že pro mě tato kniha bude tak průměrně zábavná, ale překvapila mě. Je to napínavý příběh (který pravděpodobně znáte). A po tom, co přečtete tuto 800stránkovou knihu je pro vás kniha s 200/300 stranami oddychovka a hrozně rychle to utíká. :)) :D

4) Belladonna (Temné vody)
Fiona Paul(ová)
Druhý díl, pokračování knihy Jed se má celkem líbilo, i když první díl byl asi lepší. A postavy se tam dají poznat ještě trochu z jiné stránky, takže na ně teď mám jiný názor než když jsem četla Jed (↑).

5) Sundej mi měsíc
Gregory Hughes
Pěkná knížka, ale i trochu smutná, ale to až ke konci. Je spíš taková odpočinková. Není nijak extra napínavá, ani extra nudná.

Jarní štěstí..

15. dubna 2015 v 20:35 | Allex |  Psaní
Šla jsem po zaprašené cestě prachem. Slunce krásně hřálo. Konečně bylo teplo, po tolika studených dnech. Voňavý vánek mě hladil po tvářích a čechral mi vlasy. Zavřela jsem oči. Bylo mi nádherně. Slunce mě zahřívalo svými paprsky, aby mi bylo teplo a vánek mě ovíval, abych se cítila svěže. Vůně květin se vznášela ve vzduchu a mě svědily oči kvůli alergii. Ale to mi vůbec nevadilo. Ptáci zpívali své árie v korunách stromů a mě to znělo jako ten nejkrásnější zvuk. Bylo mi náramně, dobře. Cítila jsem se svobodně a byla jsem plná štěstí a radosti. Tak volná jsem nebyla už pár měsíců. A kdo by byl, kdyby byl zachumlaný a zamčený doma nad horou učebnic a sešitů. Myslím, že každý by se radši procházel venku v teplém jarním dni plném radostných chvil. Chtělo se mi letět. Výš a výš k měkkým oblakům a vznášet se, plachtit vzduchem a sledovat bezstarostně svět pod sebou. Jako pták. Ach, jak se ti tvorové mají. Chtělo se mi tančit, všechny tance, které znám. Nebo běžět a vidět celý svět. Procestovat všechny ty neznámé krajiny.
Ale to jsem odletěla někam až moc daleko. Byla jsem na té cestě v naprosto bezvýznamném parku a cítila jsem se bezmezně šťastně, pukala jsem radostí. Na učení a školu jsem si ani nevzpomněla. Ostatně stejně jako teď, když ležím v posteli a poslouchám hovory ptáků, které ke mně doléhají otevřeným oknem. Moje myšlenky tečou proudem mojí hlavou. A já zapeklitě řeším, co se stane. V knize, co čtu. V písni, co poslouchám. V životě, co žiju. A mezi myšlenkami se ke mně plíží spánek, protože oči se mi klíží a pomalu usínám.


Obrázek: https://www.flickr.com/photos/flimsy_/6435682943

Rubínově červená (Rubinrot)

14. dubna 2015 v 15:30 | Allex |  Filmy
Ahoj! Jsem doma a nemám co dělat, takže jsem se koukala na filmy. První recenze (jestli se tomu tak dá říkat) je tadya co nejdříve můžete čekat druhou. :))

Film Rubínově červená je německý film natočený podle nádherné série spisovatelky Kerstin Gier(ové) Drahokamy. Tento film jsem objevila úplně nedávno. :))

Obsah podle csfd.cz:
Gwendolyn Shepherdová je normální šestnáctiletá dívka, pocházející z rodiny opředené mnoha tajemstvími. Ta se týkají zvláštního genu, který je vždy předáván někomu v rodině a který umožňuje cestovat v čase. Nikdo nepochybuje, že byl gen předán její sestřenici Charlotte. Když se však Gwen náhle ocitne v Londýně na konci 19. století, ví, že právě ona je tou vyvolenou. Stojí před ní ovšem úkol. Aby objasnila největší tajemství své rodinné historie, naváže přátelství s Charlottiným arogantním přítelem Gideonem z Villiersu. Přitom zjistí, že by se člověk neměl zamilovat do někoho v jiné době. To je to pak opravdu složité!

Tímto se nenechte zmást jako anotací u knihy.
Celkově byl film v pohodě. Některé scény se mi zdály nepřirozené, ale nějaké byly zase dost dobré. Film je jiný než kniha. Celkem mě překvapilo, jak moc je jiný. Některé scény z knížek jsou tam vynechané úplně, některé napůl. Pokud jste nečetli Drahokamy, tak ani moc nedoporučuji. Nevím, jestli bych to pochopila bez knih. Myslím, že to tvůrci mohli udělat a natočit rozhodně lépe, protože mi to přijde smutné, aby tak výborná kniha měla tak špatné filmové zpracování. Mě osobně film zklamal a je mi to líto, protože to mohlo opravdu dopadnout lépe.

A na závěr píseň z filmu (pro zlepšení nálady, protože mě film překvapil - bohužel nepříjemně).


Viděli jste tento film? Popř. líbil se Vám? A četli jste sérii Drahokamy?

Postavte si svůj vzdušný palác! (jak se na to teď dívám, zní to jako počítačová hra..)

13. dubna 2015 v 19:37 | Allex |  Tvorba
Ahoj! Jak se máte? Já nic moc, hlava mě sice bolet přestala, ale teď je zase jako na vodě můj žaludek. No, uvidíme..
Ale v tomto článku jsem Vás nechtěla zatěžovat svými problémy. ;)

Mám tady další svoje 'dílo'! :D Už jsem dlouho nic nekreslila a najednou mám rozdělaných asi pět obrázků. :D

Tak co si o tom myslíte? Je to hodně rychle nakreslené, dělala jsem to asi 45 minut, ale rychle to utíkalo. Prostě maximálně hodina práce. No, mohlo to být lepší. Ale i horší. :D Já moxc nedokážu něco dělat déle jak tři hodiny, nemám na to trpělivost. Chci to mít co nejdřív hotové. :D Ale v jiných věcech trpělivost mám. Zvláštní, že?.. :D
Co nejdřív a nejlíp. :D A podle mě vypadají mé rychlé kresby někdy i lépe než ty dlouhodobé.
Ale to jsem se zase rozpovídala k jinému tématu.
Jak na to tak koukám, zdá se mi to trochu nakřivo.. :D

Zrcadlo klame...

12. dubna 2015 v 18:44 | Allex |  Psaní
Ahoj, dneska to bude pokus o povídku. Je to jedna z mých prvních jednorázových.
~~~
Byla jsem unavená. Při chůzi do postele se na skříni objevil stín. Otočila jsem se k zrcadlu a pohlédla na sebe. Zkusila jsem se usmát. Zajímalo mě, jestli vypadám hezky, když se směju. Ale můj škleb nevypadal nejlíp v kontrastu s tmavými kruhy pod očima. Několik nocí jsem nespala..
Už se na mě nedívala ta milá, optimistická a usměvavá dívka, co každému koho potkala rozsvítila den. Nebylo to už děvče s krásnými dlouhými zapletenými vlasy do nádherného účesu, kterým všechny udivovala. Dřív se do tohoto zrcadla dívala slečna, která si užívala života na plno a neztrácela ani minutu. Holka s krásným úsměvem od ucha k uchu a pocitem nekonečného štěstí a radosti.
Ale dnes.. Dnes to byl přízrak s tmavými kruhy pod očima a pohublými tvářemi, co o sobě mluví ve třetí osobě. Tmavé a neumyté vlasy jí trčely do všech stran. Vyhublá postava, která po sobě zanechávala smutek a bolest. Už se neuměla smát a myslela nejpesimističtěji, jak dokázala. Bytost, která děsila všechny, kdo byli kolem ní. Osoba, která se pokoušela s vykulenýma očima zastrašit i mě. Ale já se jí nebojím, jsem jako ona.
Najednou zvedl přízrak v zrcadle ruku a udeřil do zrcadla. Už nikdy to nebude to vysmáté děvče. Na zrcadle se objevovaly praskliny které vytvořily pavučinku. Pavučinku ze střepů, která se měla co nejdříve roztrhnout a rozsypat. Ale ta holka se na sebe stále koukala těma vypoulenýma očima a ničeho si nevšímala. A když střepy ze zrcadla, které zničila, začaly padat, tak to bylo naposledy, co na sebe hleděla.


Obrázek: http://life-instyle.com/ydivitelnoeryadom/10740-okh-uzh-eti-skazochki-okh-uzh-eti-skazochniki-ili-samye-stilnye-zlodejki.html

Upálená frisbeem

10. dubna 2015 v 20:47 | Allex |  Deníček
Snad vám nebude vadit, že tu napíšu co se dnes dělo, ale já to musím někam napsat. :D Ta velká písmena jsou iniciály, nevšímejte si jich. ;) A vlastně to ani nemusíte číst, je to spíš pro mě.
~~~~~~~~

Déšť vyhrává nad sluncem

9. dubna 2015 v 20:57 | Allex |  Deníček
Nedávno (myslím v pondělí) jsem si šla zaběhat. Bylo zrovna pár minutek po dešti a venku moc lidí nebylo. (Nechápu co lidem vadí na dešti.) Nádherně jsem si to užila, i když jsem přišla domů totálně vyřízená. No jo, když prší, tak se lidi ven zrovna neženou. Byl krásný klid. Při běhu se mi suprově vyčistila hlava a nemusela jsem nad ničím přemýšlet. Něco jako spánek při běhu. :D

Dnes jsem si šla zaběhat znova. Bylo hezky, celkem teplo a svítilo slunce. Asi chápete, že venku bylo lidí znatelně víc. Sice jsem si to taky užila, ale už ne tak jako v pondělí. Presto můžu běhání doporučit!! Cítím se potom skvěle a i po třetím výletě ven se mi zlepšuje kondička. :))

Vím, že jsem už o běhání psala, jenže ono mě dostává a já ho mám ráda více a více. :)) Běháte někdo?

P. S. Jenom bych se chtěla zeptat, nevíte, co pomáhá na píchání v boku? Díky. :)

Jinak ještě pridávám citát, i když moc nepasuje k tomu co jsem tu psala.

Říkáš, že miluješ déšť,
ale když prší, otvíráš deštník.
Říkáš, že miluješ slunce,
ale když svítí, hledáš stín.
Říkáš, že miluješ vítr,
ale když fouká, zavíráš okna.
Jenom se bojím chvíle, až řekneš:
"Miluji tě."
~John Leennon~


Fotky - březen 2015

9. dubna 2015 v 17:30 | Allex |  Projekt 365
Díky nápadu Lady≈Claire jsem se rozhodla přidávat fotky ne každý den, ale každý měsíc. Doufám, že se vám fotky budou líbit. Usmívající se

Takže, třetího měla moje sestřička narozeniny, fotku jsem sem dávala, ale tak dám ji sem ještě jednou, kdyby ji někdo neviděl. Mrkající

Nenapíšu nic (aneb potřebuji...)

7. dubna 2015 v 21:46 | Allex |  Deníček
Ráda si čtu články na jiných blozích, které ráda navštěvuji. A po přečtení většiny článků, když začnu psát komentář, tak se vždy chci hrozně rozepsat. I když ani ne chci, spíš to tak nějak jde samo. Prostě píšu, píšu a píšu. Moc nechápu, jak je to možné. Navíc se mi to nestalo jen u jednoho článku. Stává se mi to u každého druhého.

Co byste napsali k této kresbě?

6. dubna 2015 v 14:05 Můj projekt
Ahoj, takže tady najdete bližší podrobnosti k mému projektu, o kterém jsem již psala včera. ;)

Bude to probíhat tak, že vždy v pondělí vyjde článek a vy (kdo budete chtít) budete mít asi dva týdny na zpracování. To znamená: dnes (6. 4. 2015) tu bude daná kresba a vy mi budete muset poslat na mail (=nemusíte mít blog) nebo vydat článek na svém blogu do 12:00 v neděli (tentokrát 19.4.2015). Tento projekt je dobrovolný, nikoho nechci nutit.
Ti, co se chtějí přihlásit bych chtěla poprosit, aby se zde do komentářů napsali (abych tedy věděla). Můžete mi dané zpracování posílat na mail (alexandrasasa1682@gmail.com) nebo vydat na vlastním blogu, jak jsem psala. Klidně můžete obojí. Já pak všechna zpracování zveřejním v neděli k večeru.
Jinak se Pája ptala, jestli k svému zpracování může ještě nakreslit svůj obrázek. To je samozřejmě možné, mně to vadit nebude. ;)
A nemusíte něco psát ke každému obrázku, můžete psát, pak dva ne a pak klidně zase. Nebo se můžete přidat, kdykoliv. ;)
Doufám, že jste vše pochopili. A pokud ne, můžete se ptát v komentářích. (Mám pocit, že jsem ještě něco chtěla dodat, ale zapomněla jsem co.)

Přidali byste se? :)

5. dubna 2015 v 18:25 Blog
Ahojky, jen mě tak napadlo, že bych mohla udělat takový projekt. Nevím, jestli by se to ujalo a zajímal by mě váš názor. :)
Asi by to bylo tak, že kdyby se našel někdo, kdo by měl zájem, tak bych vždy zveřejnila nějaký svůj obrázek. A ti, kteří by chtěli by k tomu napsali povídku, článek, cokoliv. Záleželo by jen na každém, jak to kdo vezme. Mohli byste mi buď poslat zpracování na mail (najdete v menu) nebo vydat na vlastním blogu, jak chcete. Já bych pak vždy za dva týdny (čas, který by byl k dispozici) zveřejnila všechny povídky apod. v novém článku tady, na mém blogu. Není to žádná soutěž, nic podobného, bylo by to dobrovolné. A mě by to aspoň donutilo více kreslit. :D

Love in your soul (Láska na vlásku)

4. dubna 2015 v 21:14 Pronásleduje mě hudba...
Ahoj. Ze začátku bych se chtěla onmluvit, že článek nevyšel dříve, ale byli jsme celý den v Plzni (později přidán fotky).
Poslední dobou poslouchat jednu a tu samou píseň, jen ve třech jazycích. Je od Celeste Buckingham, jejíž písně jsem nedávno začala poslouchat. Píseň se jmenuje Love in your soul nebo Láska na vlásku, jak chcete. Celeste ji nazpívala ve třech jazycích. V angličtině, slovenštině a češtině. Za to ji celkem obdivuju. Mě se nejvíce líbí ve slovenštině a pak angličtině. Jinak je to píseň z pohádky Láska na vlásku. Možná jste ji někdo viděli. Já ji neviděla, ale někdy se na ni chystáš podívat. ;)

Elisabeth - 6. kapitola

3. dubna 2015 v 14:21 | Allex |  Psaní
Pokud jste nečetli předchozí kapitoly, tak si je můžete přečíst zde. ;)

No super. Teď na mě zíral i ten Alderigus. Jakoby nestačilo, že jsem nevěděla, kde jsem a nechápala jsem, co se děje. Všechno se seběhlo moc rychle. Objevila jsem se v "tom samém" lese, potkala kluka, který mě dovedl k tomuto chlapovi a teď jsem tu stála a nevěděla jestli jim vůbec mohu věřit. Třeba si ze mě jen střílí. A k tomu na mě zíral už druhý člověk. Třeba je tu taková tradice. Zírej na každého, koho neznáš.

Apríl +Info

3. dubna 2015 v 14:01 Blog
Ano, vystřelila jsem si z vás. Omlouvám se. Bylo to ode mě pěkně hnusné. Vím to. Sice bylo v mém minulém článku, že končím a že to nemáte brát jako apríl, přestože to byl apríl. Neřekla jsem doslova, že to není apríl, jen že to tak nemáte brát. Ještě jednou se omlouvám. Snad mi to odpustíte (doufám).
Jinak jsem chtěla popsat 1. duben, moc jsem se těšila, že sem napíšu koho všechno jsem napálila, ale nakonec jsem měla tak mizernou náladu, že se toho moc nestalo. Ve škole jsme se schovali naší třídní, že skoro běhala po celé škole. Takže tak, napálila jsem trochu kamarádku, jinak už nic. Chtěla jsem ještě tatu a mamku, ale jak jsem psala, moje nálada nebyla nijak úžasná. Takže z apríla nic moc nebylo. Až na ten článek. :D Ještě jednou se omlouvám. Nechtěla jsem ho kvůli náladě vydávat, ale nakonec se stalo.
Nakonec si ze mě večer vystřelil táta. Namluvil mi, že se teda s mámou domluvili, že někam pojedeme na čtyři dny. A že si nemůžu vzít žádnou knihu. To mě tak rozčílilo, že jsem chtěla mluvit s mámou. Jenže můj tatínek mi namluvil, že to nejde, že bych s ní manipulovala (což samozřejmě není pravda). A co se týče knih, co jsem si s sebou nemohla vzít, tak se mi už v hlavě tvořil plán. Vezmu si tajně knihu s sebou a rodiče to zjistí až na místě, už s tím nebudou moct nic dělat. :D Napadlo mě, že to je apríl a tatínek mi to opravdu asi za 3 vteřiny potvrdil. :D Byla jsem celkem dost naštvaná.