Květen 2015

Cerise - 1. kapitola

30. května 2015 v 12:36 | Allex |  Psaní
Ahoj! Dlouho jsem nic nenapsala, vím to a omlouvám se. Měla jsem plno školy a ještě jsem včera vůbec nebyla doma.

Ale jak se máte? Já jsem unavená, jelikož jsem spala asi šest hodin, což je pro mě málo. :D
Takže tady mám pro vás první kapitolu svého nového příběhu. :) Snad vás to bavit. :))

Heroes & A Million Voices

26. května 2015 v 17:09 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
A zase tady mám pár písniček. Jsou to první dvě místa ze soutěže Eurovision. Možná je někdo znáte. Každopádně já si je pořád zpívám. :))
Všechno je to s krásnými světelnými efekty.

Heroes - Måns Zelmerlöw (výherce)


Elisabeth - 7. kapitola

22. května 2015 v 21:03 | Allex |  Psaní
Ahoj. :)) Tak jsem se konečně dostala k napsání další kapitoly. Pak jsem ještě rozpracovala na Wattpadu nový příběh. Ale o tom až někdy jindy.
Můžete si tuto kapitolku přečíst. Ale spíš mi přijde, že je to nějaká pohádka pro desetiletý děti (tím nikoho nechci urazit). No nic...

Habits & Skyrim

19. května 2015 v 14:15 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Ahoj, jak se máte?
Asi jste si všimli, že se tady neobjevil nový obrázek do projektu, ale prodloužila jsem to o týden a pokud budete potřebovat, klidně to posunu ještě o jeden týden. :)) ;)

No, a tady je pár písniček, které teď poslouchám. Nejsou si moc podobné, to vím, ale střídám to podle nálady. :))

Habits (Stay high) - Tove Lo

Citáty #1

16. května 2015 v 15:17 | Allex |  Citáty
Tak a tady jsem připravila pár nádherných citátů.

Nejde, aby všichni lidé byli dobří - pak by dobro ztratilo smysl.
Jan Werich

Osudové na ráji je, že se do něj jede pohřebním vozem.
Sacha Guitry

Život je příliš důležitý, než aby se o něm dalo vážně mluvit.
Oscar Wilde

Všechny bitvy v životě nás mají něčemu naučit - i ty, v nichž prohráváme.
Paulo Coelho

Zázraky neexistují pro toho, kdo neumí žasnout.
Marie von Ebner-Eschenbachová

Který se vás nejvíce dotkl nebo zasáhl?

Zeptejte se!

14. května 2015 v 21:54 | Allex |  O Allex
Ahoj!

Napadlo mě, že byste mi chtěli třeba někdo napsat. Zeptat se na něco. Nebo třeba máte nějaké připomínky. Tady do komentářů můžete psát své otázky a dotazy. Protože mi přijde zvláštní nacházet pak něco v komentářích pod "normálními" články.

Pokud byste se chtěli někdo zeptat osobněji nebo to nechcete psát sem, stačí napsat na e-mail. Jsem na něm každý den, takže se nemusíte bát, že si vaši zprávu přečtu za měsíc. :) Najdete ho v menu, ale radši ho máte i tady: alexandrasasa1682@gmail.com

Nebojte se, klidně pište i kritiku, budu se snažit vylepšit tento blog a své "práce", jak nejlépe zvládnu. Přece jen, je to dobré i pro mě. Tak to je asi vše, co jsem vám chtěla říct, nic víc mě nenapadá, ale je vcelku možné, že jsem na něco zapomněla. Pokud si vzpomenu, připíšu to sem. ;)

Mějte se krásně!

Chci být sama!

14. května 2015 v 21:17 | Allex |  Psaní
//je to psané včera večer. můžete si všimnout, že jsem náladová. kdyby to šlo, bylo by to zařazené ještě do rubriky deníček. ale berte to jako povídku. ale vím, nic kloudného.//

Jsem na všechny naštvaná, nikdo nechápe. Nikoho nezajímá, že je mi špatně a něco mě bolí. I když zítra píšeme minimálně dvě písemky, nic neumím. Teče mi z nosu a rozhodla jsem se zítra vyzkoušet při hodině své znalosti anglického jazyka bez přípravy. To bude krásná (popravdě první) pětka! Na chemii si přivstanu. Nastavím si deset budíků a nakonec vstanu až na ten poslední a budu mít necelých pět minut. Jako vždy.
Místo toho, abych se učila, brečím jako malé dítě. Chci být sama, chci křičet, aby mi tekly slzy proudem. A aby mě nikdo neslyšel. Sama na světě, alespoň v tento okamžik.
Stmívá se a já stále pláču. Jsem jako pokojová fontána. Trochu se pousměji při vzpomínce na knihu, kde bylo toto spojení použito. A začínám bulet nanovo, protože už nechci číst zamilované romány, ale nemůžu si pomoct. Chci taky zažít nějakou romantiku, a tak se utápím v láskyplých knihách, protože do mě ještě nikdo nenarazil.
Kapky dopadají na zem. Jsem k ničemu. Nikdy jsem se neuměla učit, teď to bude vidět. Moje chyba. Z pesimismu jsem došlápla na špatnou nohu, takže teď skáču na druhé. Musím vypadat strašně komicky. Ha-ha.
Všechno mě štve. Hlava mě bolí. To mi tak scházelo. Doléha na mě všechen smutek za poslední měsíc a já jen čekám až mi vyschnou oči.

Každá krize je pro tvůrčí osobnost požehnáním.
~~Stefan Zweig

Chtěl bych víc duše a víc lásky a víc srdce.
~~Vincent van Gogh

Happily ever after & Beethoven

13. května 2015 v 13:17 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Ahoj! Jak se máte?
Poslední dobou mám jaksi dobrou náladu a tyhle písničky k tomu přispívají. :)

Poslechněte si!

Happily ever after - Gardiner Sisters


The piano Guye & Tiffany Alvord (Cover)

(Omlouvám se, neznám název :))

Dále jste si mohli všimnout, že mám nový avatar, pokud jsem vám okomentovala nějaký článek. Ten minulý mi přišel takový zastaralý a moc tmavý :))

NEBO. ??

Fotky - duben 2015

10. května 2015 v 16:00 | Allex |  Projekt 365
Nebudu to dlouho okecávat, pojďme rovnou na fotografie z minulého měsíce. ;) Omlouvám se, už je 10. května, ale jaksi jsem se k tomu dřív neměla.

Abych pravdu řekla, moc si toho nepamatuji. Ale bude aspoň to málo, na co si vzpomenu. (Nebudu to okecávat... haha)

Dalších pár (pět) knih

7. května 2015 v 12:00 | Allex |  Knižní výzva
Tak jsem měla dost času si číst, takže tady tyto knihy jsem přečetla. :)

1) Cinder (Měsíční kroniky)
Marissa Meyer
Velmi pěkná kniha. I když sci-fi moc nečtu, tak mě tato kniha vůbec nezklamala. Místy jsem sice trochu byla mimo, protože některé názvy mi byly cizí, ale po několika kapitolách jsem už rozuměla všemu. Napínavá kniha.

Tak trochu jiná..

6. května 2015 v 11:43 | Allex |  Psaní
Ahojky! Jak se máte?
Napadlo mě napsat krátkou povídky. Takový pokus. Tak snad bude v pohodě. :)

Usmála se. Její výtvor nevypadal tak hrozně, i když by mohl být lepší. Rozhodně mohl být lepší, kdyby se víc snažila. Vždyť nakreslit tygra není nejlehčí, ale zase to není nic, co by chtělo obrovský talent. Takhle ho vidí většina lidí.. V hlavě se jí začínala rodit myšlenka. Měl by vypadat jinak.
Na čele se jí objevila rýha od náhlého zamračení. Nepřítomně hryzala tužku, na které byly viditelné prohlubně od skloviny jejích zubů. V mysli ji to šrotovalo a někdo by mohl říct, že viděl i malinkatý dým. Ale nikdo si jí nevšímal, všichni jen prošli kolem, nebyla pro ně nic. Nebyla nikdo, komu by měli věnovat pozornost.
Její tužka se začala míhat po papíře a kreslit nesouvislé čáry. Na první pohled by se mohlo zdát, že svůj výtvor přeškrtává. Jenže při pohledu zblízka by se názor pozorovatele změnil, pokud by někoho zajímala, samozřejmě. Vzhlédla. Nějaká ženská ji chvíli sledovala, pak odvrátila pohled a odešla. Ona znala ten pohled, který jí byl věnován. Ta žena si myslela, že je blázen, jistě, co jiného. Sklopila oči a dál se věnovala papíru a čarám, které vytvářela, ale už ne s takovým zápalem. I přesto to bylo dost velké nadšení, aby si jí nikdo nevšímal. Napila se, a pokračovala. Ještě to nestačí. Chybí tam.. Zavřela oči a přemýšlela, co přesně tam není. Něco velkého... Mám to! Její ruka se znovu začala míhat na papíře a kouzlit. Kreslila se stále vetší vervou. Najednou přestala, jakoby na něco zapomněla. Ale to byl jen klam, vždy takto končila. Její výtvor byl hotový a ona zkoumala, jestli přece jen něco nezmizelo, když na to nemyslela. Ale nic nenašla. Po tváři se jí rozlil vítězoslavný a hrdý úsměv. Konečně byla spokojená.
"To je z tvoji vlastní hlavy?" Lekla se. Vedle ní seděl kluk, ne o moc starší než ona. Světlé vlasy mu spadaly do zářivě modrých očí. Měl na sobě volnou mikinu a džíny, bylo přecejen trochu chladno. Usmíval se a jeho výraz vypovídal o tom, že stále čeká odpověď.
"A-ano." Nevšimla si, že by si vedle ní někdo sedl na lavičku. To byla tak ponořená do kresby, že ho ani neslyšela přijít? Nebo tady seděl už předtím. Nepamatovala si to. Ale to už bylo vlastně jedno.
Obdivně písknul. "Wow". Zářivě se na ní usmál. Ona mu úsměv s radostí oplatila. Přece jen si jí někdo všiml, možná nebyla tak nenápadná, nevýrazná a nevýznamná, jak si myslela. Někdo by mohl být vnímavější a uvolněnější než ostatní lidé.
Po těle se jí rozlil nový, neznámý pocit. Příjemný pocit.

Let it go

5. května 2015 v 17:13 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Včera jsem šla do knihovny a přišlo mi, že je hrozné teplo a hlavně dusno. Ale možná to bude jen tím, že jsem tam šla asi v 13:30. A dneska je taky moc teplo. Hrozně moc teplo. :D Tedy alespoň tady u nás. :)

Třetí kresba do výzvy :)

4. května 2015 v 11:38 | Allex |  Můj projekt
Ahoj. Tak je tady další obrázek. Budu zase moc ráda, když se přidáte. :) Zase na to znovu dva týdny, to znamená, že bych to potřebovala do neděle 17. května. Kdybyste nestíhali, tak se nebojte a napište, abych to prodloužila. Není to problém. ;) Tak a tady už máte ten obrázek, snad něco vymyslíte. :)


Tak si to užijte a dejte když tak vědět, zda se přidáte. :)

16. 5.: Výzvu prodlužuji, takže můžete pracovat na zpracování do 24. 5. 2015

26. 5.: Výzva je prodloužena, "práce" můžete psát do 30. 5. 2015

Zpracování #2

3. května 2015 v 16:13 | Allex |  Můj projekt


Ahoj. Tak tady mám další povídky, básničky atd. k mému (mým) obrázku (ům). :) Omlouvám se, dnes vychází tento článek později, tak snad vám to nevadí. :)


Na plný pecky..

1. května 2015 v 19:56 | Allex |  Psaní
Ahojky. Tak jsem zkusila napsat první básničku. Pokud se nepočítá jedna mini v dřívějším článku, která byla stvořena v záchvatu euforie (taky tak vypadá). :) No a tak si teď poslouchám a dostala jsem hroznou chuť něco psát a napsat. :) Takže tady je

Kapuce na hlavě, sluchátka v uších,
Relaxuješ a hudbu slyšíš,
Cítíš se jako hvězda na scéně,
A zpíváš si nahlas nadšeně.

Hudba tebou proudí jako krev,
Všude se rozléhá tvůj vlastní zpěv.
Tobě to ale vůbec nevadí,
I když to zrovna hůře zní.

Hudba je v uších na plný pecky,
Ty si jen poskočíš a skopneš kecky.
Tráva je studená, ale dost svěží,
Aby ses proběhla, přece nesněží.

I když kolem lidi jdou,
Ty si tančíš píseň svou.
Ve světě vlastním odlétáš,
A život si skvěle užíváš.

Vážně jsem nikdy básně nepsala, a proto bych chtěla znát váš upřímný názor. Děkuji. :)

Mějte se krásně, snad jste si užili den volna. :)