Září 2015

Prvních pět písniček, co mi naskočí při náhodném přehrávání

30. září 2015 v 18:13 | Allex |  O Allex
Řekla jsem si, že už je na čase něco do té 30denní výzvy přidat. Takže, těšte se, jdeme poslouchat!
Budou to nějaké normální písně, divili byste se, co mám v mobilu (hlavně kvůli mojí malé sestřičce ♥).

James Arthur - Impossible
Tenhle song miluju. Dokážu ho poslouchat ve všech naladách, když jsem smutná, veselá, rozzlobená. A nejvíc se mi líbí, že při této písni na nic nemyslím (i když to já nikdy).
Upozorňuji, že to není originál.


Ellie Goulding ft. Calvin Harris - I Need Your Love
Pěkná píseň, ale mám trochu raději přezpívanou verzi od skupiny Pentatonix. Přijde mi, že Ellie Goulding se sem moc nehodí hlas.

Říct nebo neříct?

26. září 2015 v 14:00 | Allex |  Psaní
Poslední dobou chci něco psát, ale nemám nápad. Opravdu nevím o čem psát, co se povídek týče. A tak z jednoho obrázku na Facebooku vznikla tato kraťoučká povídka. Je opravdu krátká, není nějak zajímavá. Spíš je to takové zamyšlení. :))

Proč zas já?

23. září 2015 v 13:10 | Allex |  Deníček
Zase sedím doma, protože mám rýmu a škrábe mě v krku. Takže polykám jednu pastilku za druhou, ležím v posteli a dochází mi nápady, co mám dělat. Je sice hezký že nemusím do školy, ale to neznamená, že se budu nudit.
Nikdy bych nečekala, této řeknu, ale.. Já chci do školy!! Nechci být nemocná. Nesnáším, když jsem nemocná. Potom musím všechno dohánět a nestíhám ještě víc než předtím. Navíc máme jet v pátek se školou na výlet, tak doufám že se tam dostanu.. Já bych tam totiž hrozně chtěla. Není to ani těma památkama (i když těma taky), ale bude tam téměř celá třída. Jde tam o ten kolektiv a tak. Neví, jestli mě chápete. Prostě tam chci! Potom si klidně můžu sedět doma a marodit, ale teď prosím ne. Proč jsem vždycky nemocná ve špatnou chvíli? Proč já?
Já vím, že musím být opatrná, abych neonemocněla. Ale já se snažím. Tak proč? To je život tak nespravedlivej?

Navíc teď nemám ani moc náladu na blog a to mě mrzí.. Mám nápady na fůru článků, ale to nic neznamená. Někdy se mi zase chce psát, ale nevím o čem. Už chci delší dobu sesmolit nějakou povídku, ale mám v hlavě prázdno.
Je to na nic.

A jak se máte Vy? Jak snášíte školu? :))

Shailene Woodley jako Tris Priorová

20. září 2015 v 20:18 | Allex |  Tvorba
Další z mých kreseb. Poslední dobou jsem začala kreslit různé lidi, ať už více či méně známé. A tentokrát je to herečka, která si zahrála ve filmu Divergence Beatrice Priorovou.
upřímně, myslím, že jí více slušely dlouhé vlasy.

Popravdě, nejdříve vůbec nevypadala jako ona. Byl to naprosto jiný člověk. A výsledek je asi to nejlepší, co se mi mohlo podařit. :))
No, jak se na to teď dívám, tak y oči vypadají nějak divně.. I ta pusa... :D


Jinak se omlouvám za kvalitu, nefunguje nám scaner a osvětlení taky nebylo nejlepší.. :)

Obrázky: http://www.imdb.com/name/nm0940362/, http://m.dokina.tiscali.cz/clanek/kvetnove-herecky-mlada-krev-i-comeback-angeliny-jolie-237621, http://www.lipstickalley.com/showthread.php/723160-Shailene-Woodley-and-Destroying-the-Cognitive-Bias-of-Whiteness-and-Innate-Difference, http://uk.eonline.com/news/487018/shailene-woodley-talks-hollywood-s-obsession-with-short-hair-watch-now

Fight song

13. září 2015 v 17:26 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Poslední dobu trávím hodně času se sluchátky. A co mi tam asi zní? :) Je to téměř stále dokola Fight song od Rachel Platten (jak jste mohli poznat podle názvu článku). Tuto zpěvačku jeden objevila teprve nedávno a docela se mi líbí i jiné její písničky.
Tenhle song je kkrásný, rytmický a ke konci na mě hudba působí i vesele. Já většinou poslouchám písničky podle toho, jestli se mi to líbí melodicky a nesleduji moc text. Ale tady jsem se na text trochu zaměřila, protože jsem objevila takovou úžasnou stránku, kde si můžete zahrát. Je to vlastně o tom, že posloucháte nějaký song a zobrazují slova a vy máte doplnit nějaké náhodné slovo podle toho, co slyšíte. Samozřejmě existují různé úrovně. Ale já neumím moc vysvětlovat, takže se podívejte sami, pokud vás to zaujalo. :) http://lyricstraining.com/

Rachel Platten - Fight Song


Tag Liebster Award

7. září 2015 v 21:06 | Allex |  O Allex
Ahoj! Jak už jsem psala, byla jsem čtyřikrát nominovaná za tu dobu mojí nepřítomnosti do tagu. Takže to nebudu moc okecávat.
Celý tento tag se točí kolem čísla 11. Musíte o sobě napsat 11 faktů, odpovědět na 11 otázek vymyšlených tím, kdo vás nominoval, dále nominovat dalších 11 lidí a vymyslet pro ně 11 otázek. :)


11 faktů o mě:
 1. Miluji sešity, propisky, tužky, svíčky a různé drobnosti.
 2. Ráda si večer vezmu sluchátka a poslouchám v posteli písničky. Na nic nemyslím, nechává se unášet hudbou, v hlavě mám jen hlas zpěváka. Je to můj takový únik že světa.
 3. Jsem nepořádná a doma mám po skříních horu nepotřebných věcí.
 4. Miluji různé citáty, moudra a motta.
 5. Nemám moc ráda zmrzlinu.
 6. Dokážu usnout prakticky kdekoliv a spím doslova jak poleno (na táboře mě nemohli probudit na bojovku :D).
 7. Miluji čtení, ale když si od něj na delší dobu odpočinu, je pro mě trochu těžší se k němu vrátit.
 8. Mám potřebu stále něco dělat rukama, s něčím si hrát..
 9. Snažím se být někým, kým nejsem. Po čase se ten někdo vždycky změní, když si uvědomím, že to nejsem já. (Já vím, měla bych být sama sebou).
 10. Jsem nerozhodná. Šíleně nerozhodná.
 11. Miluji černý ceylonský čaj. ♥

Škola? Škola.

4. září 2015 v 20:17 | Allex |  Deníček
Přežít první týden školy se mi nakonec povedlo. ;) A jak jste to zvládli vy?
Prvního září to bylo pohodové. Viděla jsem se s přáteli, bavili jsme se spolu, po škole jsme i zašli na zmrzlinu. Prostě pohoda, klídek a tabáček. Až na to, že my jsme měli dvě hodiny a téměř všechny ostatní školy jen jednu. No jo, co by pro nás naše výběrové gymnázium neudělalo. Jen jsem si večer zkazila náladu. Zapomněla jsem, že mám jet k mamce, abych se potkala se svým novým učitelem výtvarky. Slovo hanba nebo stud ani zdaleka nepopisovali to, jak jsem se cítila. Ale to už je tak trochu tradice, kazit si první školní den. Třeba minulý rok jsem onemocněla. A v primě jsem přišla později než ostatní a místo, kam jsem si mohla sednout bylo jen u jedné slečny a jednoho kluka. Byl to pro mě tak trochu šok. :D

Ve středu už jsme se začali normálně učit. A neuhádnete, co se stalo. Už jsme se dohodli a příští čtvrtek nás čeká písemka z dějepisu. :D :) Večer jsem už měla klavír a když jsem šla zpátky, byl nádherný západ slunce, poslouchala jsem hudbu a měla jsem báječnou náladu. Bylo to vážně úžasné.

Jennifer Lawrence jako Katniss Everdeenová

2. září 2015 v 15:09 | Allex |  Tvorba
Další z mých kreseb je, jak už podle názvu článku asi víte, Jennifer Lawrence. Musím říct, že jsem se nad ní dlouho rozčilovala, protože se mi nedařilo nakreslit nos, pořád vypadal jako prasečí rypák. :D Ani teď nevypadá dokonale, ale myslím, že je to to nejlepší, co jsem že sebe vymáčkla.