Říjen 2015

The Voice Kids Germany

27. října 2015 v 20:47 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Kdyby se mě teď někdo zeptal, co poslouchám, odpověděla bych, že děti z Německa. Ano, myslím to vážně. Moc se mi líbí, jak zpívají, a i když se mi nějaké písně nelíbí, v jejich podání je to krásné. No poslechněte si to sami. (Hlavně se hezky usaďte!) ;))

Zoë - Masterpiece (Jessie J.)

Prázdno a preventivní program

24. října 2015 v 19:16 | Allex |  Deníček
Poslední dobou mám takovou velmi zvláštní náladu. Jako bych ani žádnou náladu neměla. Nevím, jestli se přepínám nebo tak.. Asi to bude celková únava a prostě toho mám hodně, co musím udělat. Ani nic moc neprožívám. Prostě se cítím prázdná. Takové nic. Tak snad to přejde. :) Jindy ale zase mívám období, kdy jsem přecitlivělá a brečím u knížek, což se mi nestává často.

Mám pocit, že únava postihla mnoho lidí. Včera například na češtině při čtení čítanky většina lidí spala nebo pospávala. A naše třídní to pochopila. :)

5x8+5 knih

21. října 2015 v 14:21 | Allex |  Knižní výzva
Tak mám za sebou dalších pět knih. Zbývá mi 5x3 knih do splnění výzvy, takže pokud toto číslo odečtete od 2x30 dostanete číslo, které je v názvu článku. A já jen doufám, že jste se k něčemu dopočítali, základy matematiky by měl podle zvládnout každý. (Ano, mám ráda matiku) :D
Ale teď už se pustíme na takový "průlet" dalšími knihami, které jsem přečetla. :)

Škola dobra a zla: svět bez princů
Soman Chainani
Podle mě je tento díl horší než první. Už nebyl tak zajímavý. Navíc mi hodně připomínal Hunger games, proto má ode mě tato kniha velké mínus. No, nevím, uvidíme, jak na tom bude další díl.Dárce
Lois Lowry
Tato kniha, přestože v ní vystupuje dvanáctiletý chlapec, se mi líbily opravdu velmi. Je to taková filozofická kniha, při jejímž čtení vám dojde (prostě musí dojít :D), že žijeme v úžasné světě. Po přečtení této kniha jsem došla k rozhodnutí, že si určitě musím pořídit i další knihu této autorky. Podle knihy Dárce byl mimochodem natočený i stejnojmenný úžasný film. :)

Merry-go-round

15. října 2015 v 17:53 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Jak se máte? :)
Já absolutně nestíhám, pořád samé písemky, takže se moc omlouvám, protože teď nemám moc čas na svůj i na vaše blogy. Mrzí mě to.
Ale mám se líp než minule, jelikož své soubory budu mít, i když počítač už moc nevydrží. :))

A asi jsem se zamilovala. Tedy, ne doopravdy, jen do písničky. Vážně mi přijde skvělá, tak snad se bude líbit i vám. ;) :))

Tanner Patrick - Merry To Round

Čtu a píšu, poslouchám songy a spím

10. října 2015 v 20:05 | Allex |  Deníček
Je mi do breku, ale snažím se na to nemyslet. Čtu si a poslouchám písničky. Náš notebook se rozbil, takže všechny moje soubory a složky jsou někde nevímkde. Měla jsem tam všechno. Nejvíce mě asi mrzí, že nemám svoje fotografie z různých výletů a tak, bylo jich fakt hodně.

Měla jsem těžký týden. Byli jsme předtím se školou v Řecku (bylo to úžasné, ale o tom někdy příště) a vrátili jsme se v devět v sobotu. Vzhledem k tomu, že jsem celou sobotu prospala, jsem všechno dělala v neděli. Navíc jsme každý den teď něco psali, je to opravdu na zabití a k volnému času jsem se dostala až včera, v pátek. Fakt nevím, jak jsem to všechno mohla zvládnout. Tolik jsem se ještě nikdy neučila.

5 divných věcí o mně

7. října 2015 v 16:04 | Allex |  O Allex
Jsem člověk, takže musím být něčím jiná. Jak říká jeden citát, všichni jsou něčím výjimeční, všichni bez výjimky. Ten citát se k tomuto tématu sice moc nehodí, ale nevadí. :D

Empatie/kopírovánívýrazů/pochopení/ztrátakontrolynadsebou
Vždy, když někdo něco říká, vypráví a dělá při tom různé grimasy = usmíváse, mračí se, šklebí se, nebo se směje, dělám úplně stejné výrazy obličeje. Samozřejmě o tom nevím a všimnu si toho až po chvíli. Naštěstí se mi sice zatím nestalo, že by si toho někdo všiml, ale to se může stát kdykoliv. Nevím, kde se to ve mně bere, ale začala jsem to dělat asi před půl rokem (možná i dřív, jen jsem si toho všimla až teď).
Zrovna nedávno jsem se dívala na jedno video že Superstar, kde vystupovala jedna úžasná slečna, všichni porotci z ní byli nadšení. Já jsem se pak po skončení videa přistihla, jak se usmívám od ucha k uchu. :))
Každopádně to je hodně zvláštní.

Voda
Miluju vodu. Všude a vždy. Nejzvláštnější ale je, že já miluju vodu jako nápoj. Mnohem radši si dám obyčejnou vodu místo džusu, Coca-Coly nebo šťávy. Voda mi prostě chutná. Nikdy jsem neměla problém s pitným režimem. Poslední dobou piju ještě víc, protože mě jinak strašně rozbolí hlava a to není moc příjemné. :) (Jinak ještě miluju čaj, ale tam je taky voda, že... :D)
Vodu mám moc ráda i v jiných podobách, ráda plavu, mám ji ráda jako živel a líbí se mi déšť. :)

Splňte si své... sny?

4. října 2015 v 13:11 | Allex |  Názory
Sny.. Něco, co má snad každý člověk. Každý má nějaký cíl, každý něco chce. Všude se píše "Jděte za svými sny" a "Žijte svými sny". A je to pravda. Jestli má člověk něco, za čím si může jít a půjde, ať tak udělá. Je to vlastně jakoby smysl života. Člověk je tu proto, aby něčeho dosáhl. Nikam se nedostanete, když budete sedět. Tak, běžte, jděte, skákejte. Cokoliv. Žijte a jděte si za sny. Sny jsou to, kvůli (nebo díky) čemu žijeme a za co stojí bojovat. Nehledejte v tom problém, žádný tam není. Pokud hledáš člověka, který ti změní život, podívej se do zrcadla. Zamyslete se nad sebou. Pracujte, dělejte něco pro své sny. Ale zároveň žijte. Žijte a užívejte si. Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.


Jenže, co když nevím, jaký je můj sen? Co když nevím, co chci? Co když nevím, kudy se mám vydat?
Jak mám zjistit, kam má vést jeho život. Já třeba naprosto neruším, kudy mám jít. Vím, že mě něco baví, ale všechno je to naprosto rozličné. Vím, co chci, ale to jsou jen maličkosti.
Často takhle přemýšlím. Přemýšlím nad tím, co bych chtěla dělat, kým vlastně jsem. Jenže já ani nevím, kde začít. A co je můj sen? Nevím, ještě jsem ho tak úplně nenašla.

A co vy, jdete za svými sny?


Obrázky: https://www.tumblr.com/search/never%20let%20go%20of%20your%20dream, http://www.makeitinny.com/переезд-дело-тонкое/15-motivational-tips-to-help-you-dream-big/, http://weheartit.com/entry/109262560?utm_campaign=share&utm_medium=image_share&utm_source=tumblr