Duben 2016

Jackie Evancho

30. dubna 2016 v 21:34 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Tato šestnáctiletá zpěvačka, pravým jménem Jacqueline Marie Evancho, mě v posledních dnech naprosto okouzlila. Má obrovský talent, je neuvěřitelné, že v tolika letech zpívá tak, jak zpívá. Je naprosto úžásná, má báječný hlas... Opravdu nemám slov.

Poslechněte si! ;)

Apocalypse

Schindlerův seznam

27. dubna 2016 v 20:46 | Allex |  Filmy
Film z doby druhé světové války, kdy svět zužovala Třetí říše a židé byli podřadná rasa.

Obsah z csfd.cz:
Hluboce šokující, nemilosrdné drama o noční můře holocaustu, založené na skutečných událostech. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění... Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen Nacistické strany, velký svůdník a muže vydělávající na válečném utrpení, který dokázal najít v sobě člověka a zachránit ty, kterým už zdánlivě nebylo pomoci... Film Stevena Spielberga je stěžejní dílo světové kinematografie a vítěz sedmi Oscarů, včetně ocenění za Nejlepší film roku a Nejlepší režii.

Mně osobně se film moc líbil, pokud se to tak dá říci. Doufám, že všichni ví, co se asi dělo v této hrůzné době. Tento snímek je velice emocionální, ale i přesto by se na něj mohlo podívat, dle mého názoru, co nejvíce lidí.

Dříve jsem netušila, kdo to ten Schindler vlastně je. Myslela jsem, že název filmu označuje seznam židů poslaných, respektive kteří mají být posláni do koncentračních táborů. Je ale úžasné, že i za války žili lidé, kteří riskovali a snažili se pomáhat či zachraňovat.

Nenechte se odradit délkou filmu (195 minut), najděte si čas a shlédněte tento neuvěřitelný příběh, který byl skutečný. Budete se divit, co se dělo. Ale nejmrazivější bude, že je to všechno pravda.

Volno, svátek a knihy

25. dubna 2016 v 20:54 | Allex |  Deníček
Minulé pondělí a úterý probíhaly příjimačky na naše gymnázium a my měli volno. :) S kamarádkami jsme vyrazily na Escape the Room. Báječně jsme si to užily. Nevím jestli to znáte, ale jde o to, že vás zavřou do místnosti a vy musíte pomocí řešení logických úloh najít klíč a dostat se ven do hodiny. My myslely, že to nestihneme. Sice jsme se zasekly u naprosto primitivních věcí, ale zvládly jsme to s patnácti minutovou rezervou. :)

Měla jsem nedávno období, kdy jsem téměř nečetla, ale už zase pomalu zajíždím zpět a zase čtu. Tak snad aspoň těch 40 knih zvládnu. A přijde mi, že poslední dobou ve škole vůbec nic nepíšeme a najednou mám docela dost volného času. :)

Zvedněte se a jděte si za tím

23. dubna 2016 v 13:32 | Allex |  Názory
Máte sen? To je dobře. Je krásné snít a mít sny, cíle. Je to skvělé, protože potom máme za čím jít a kam nasměrovat svůj život.


Březen 2016

20. dubna 2016 v 20:11 | Allex |  Projekt 365
Březen byl další z úžasných měsíců. A konečně přišlo jaro :)


Znamení, ve kterém jsem se narodila

17. dubna 2016 v 19:34 | Allex |  O Allex
Pokud jste sem zas zavítali, máte možnost dozvědět se o mně něco víc. A tentokrát o mém znamení zvěrokruhu.

Asi byste měli ze začátku vědět, že jsem se narodila v půlce srpna. To znamená, že jsem lev. A jací lidé ve znamení lva vlastně jsou?
Charakteristika podle najdise.cz:
Znamení Lva dává lidem, kteří se v něm narodili, zdravé sebevědomí a přirozenou autoritu. Mají vůli vládnout a ovládat druhé, ale jejich chování je velkorysé a přátelské. Tito lidé o sobě zpravidla nemají žádné pochybnosti, protože věří svým pracovním i morálním kvalitám a důvěřivě posuzují i své protějšky. Jsou to lidé hrdí a mají v úctě i hrdost svých spoluobčanů, u kterých jsou oblíbeni pro svou přímost a otevřenost. V jejich povaze je rytířskost a vrozený takt. V přítomnosti těchto lidí se každý cítí dobře a nikomu nevadí, podřídit se jejich vedení a rozhodování, protože tito lidé vyzařují klidnou převahu a nikdy se neuchylují k malichernostem.
Lidé narození v tomto znamení mají rádi bohatství a dobrou životní úroveň, ale ani v horších materiálních poměrech neztrácejí svou sebedůvěru a zjevem ani chováním nedají svému okolí najevo, že potřebují pomoc nebo soucit.
Knížecí znamení Lva působí, že tito lidé, ať už patří do kterékoli společenské kategorie, budou vyzařovat přirozenou elegancí, i kdyby byli nuceni chodit v hadrech. Spočívá to v jejich chůzi, v držení těla, ale hlavně v jejich noblesním chování.
Při špatném ozáření jejich Slunce jinými planetami se může stát, že se jejich hrdost změní v pýchu a jejich autorita v aroganci. Pak se stává, že svou vůli prosazují na úkor druhých a uplatňují ji nejen "lvím" způsobem přímo, ale i zlomyslným zadáctvím a postupují v tom tak dlouho, dokud nedosáhnou svého. Lvi volí vždy nejkratší cestu k cíli a jsou k tomu vybaveni velkou rozhodností. Nejlépe se jim daří ve svobodných povoláních, kde uplatní svou samostatnost, ale ani podnikatelská sféra není jejich mentalitě cizí, protože je v nich velká odvaha a radost z rizika. Lvi, tak jako všechny kočkovité šelmy mají dar rychlých reakcí a osvědčují se v nepřehledných situacích, ve který umějí využít svůj neomylný instinkt a postřeh.
Tito lidé mají úspěch v každém povolání, ve kterém se uplatní úroveň jejich chování, bystrost, takt i sebedůvěra. Jsou sice schopní vykonávat na úrovni jakoukoli práci, ale v roli diplomata nebo politika jsou nepřekonatelní.

Medúza

15. dubna 2016 v 15:11 | Allex |  Tvorba
Nedávno měla moje maminka narozeniny a já jsem se rozhodla jí něco nakreslit. Sice to bylo na poslední chvíli, ale docela to ujde, mohlo to být klidně horší. Nakonec jsme to pořádně oslavili. :))

Jak už jsem řekla, byla to pořádná rychlovka, myslím, že jsem nad tím strávila maximálně hodinu až hodinu a půl (to asi i méně).

omlouvám se, ale nějak to blbne. obrázek by měl být na šířku.

Pár dnů nedávných

9. dubna 2016 v 14:06 | Allex |  Deníček
Za poslední dobu se toho stalo opravdu hodně. A aby to bylo o něco zajímavější, začnu pozpátku!

Dneska se nám zase konečně po dlouhé době povedlo sejít s kamarádkou, kterou jsme asi tak rok neviděly. Takže jsem měla hroznou radost a výborně jsme strávily propovídaný, i když krátký, čas. :)

Včera moje maminka slavila narozeniny, takže jsem strávila asi hodinu děláním ovocného salátu pro celou naši rodinu. Ale stálo to za to. Myslím, že to byl skvělý den, jen jsem večer byla nějaká unavená, takže jsem šla brzy spát.