Srpen 2016

Co bude?

27. srpna 2016 v 15:12 | Allex |  Názory
Moje sestřička si dneska hrála a připravila mi prohlídku po našem bytě jako po zámku. A v tu chvíli, kdy říkala: "Tady se čůralo a tady měli toaleťàk.", mě napadlo: jak to bude vypadat třeba za sto let...?

Někdy v budoucnu to může vypadat úplně jinak. Za tři sta let může být náš záchod něco naprosto mimořádného, vzpomínky na prapraprapraprarodiče. Taková placatá televize bude k smíchu. Sedět se třeba bude na nějakých létajících, vznášejících se kouscích rovného materiálu, který se vynalezne a židle se budou vystavovat v muzeu. Svítit nám budou nějaké vymoženosti a lampy budou spolu s těmi židlemi.


Možná ani nebudeme žít na Zemi, ale létat ve vesmíru. Budeme bydlet v obrovských kapslích, které budou poháněné nějakou zázračnou hmotou. Chodit budeme ve skafandrech a začne nová móda. Technologie bude na nejvyšším stupni za celou dobu lidstva a kdo ví, co bude?

Ačkoli já jsem ráda, že žiji nyní, ať už je tato doba jakákoli. :)

Červenec 2016

24. srpna 2016 v 16:52 | Allex |  Projekt 365
První měsíc prázdnin jsem měla opravdu zaplněný.

Byli jsme na návštěvě u sestřenice a pak jsme zamířili na Žižkovskou věž. :) Je tam báječný výhled.


101 cílů za 1001 dní

21. srpna 2016 v 11:48 | Allex |  O Allex
I já jsem se rozhodla pro výzvu, na kterou jsem narazila u Sárči a u Coneji. Jde o to, že si člověk stanoví 101 cílů a ty se pak pokouší splnit v časovém rozmezí 1001 dnů.

Splněno 36/101 cílů.

Já budu svoje cíle plnit v tomto období:
20. července 2016 - 17. dubna 2019

1. Změnit účes (melír, střih..)
2. Setkat se se sestřenicí (3/10)
3. Naučit se pořádně Divenire
4. Zahrát na klavír Fantasie Impromptu, op. 66 od Chopina
5. Koupit si nové tenisky
6. Plavat (22,5/100 km)
7. Zkusit Aquazorbing
8. Jít na festival
9. Spát pod širákem
10.Věnovat a zlepšit se v angličtině

11. Věnovat se a zlepšit v němčině
12. Upéct 3 dorty (4/3)
13. Zajít 5x do divadla (2/5)
14. Navštívit 3 výstavy (2/3)
15. Přečíst 6 cizojazyčných knih (2/6)
16. Nakreslit 4 obrázky, co by stály za to (4/4)
17. Naučit se najít na obloze 4 souhvězdí (2/4)
18. Naučit se uvařit 3 nová jídla (1/3)
19. Dopsat román na Wattpadu
20. Pořídit si CD od Elis

Červen 2016

19. srpna 2016 v 8:30 | Allex |  Projekt 365
S hodně velkým zpožděním se s Vámi chci podělit o zážitky z letošního června. :) A to už je za námi i červenec..

Byli jsme v ZOO, na fotce můžete vidět hadilova písaře. ;)

*Tábor* 2016

16. srpna 2016 v 14:30 | Allex |  Deníček
Tak jsem se po týdnu vrátila z tábora. Bylo to boží, hrozně rychle to uteklo, klidně bych tam byla ještě další týden.


Uvědomění

14. srpna 2016 v 13:47 | Allex |  Psaní
Sedá si na lavičku u bufetu a zvedá kelímek, který mu spadl na zem. Pozoruje usazeniny na dně, vypadají jako ostrůvky rozeseté po oceánu. Nebo jako oblaka hledající si cestu na obloze.
Zvedá pohled k nebi a dává si ruce za hlavu. Zalévá ho pocit štěstí z toho, že existuje, že je. Protože nebe je krásně modré, tráva se zelená, slunce hřeje a on tu sedí na lavičce a usmívá se.

Iron Man

8. srpna 2016 v 17:52 | Allex |  Tvorba
Zase tu jsou prázdniny a mě chytla chuť kreslit. Tentokrát jsem se rozhodla zaexperimentovat s barvami, sice ne natolik, abych sáhla po štětci, ale i pastelky se počítají. :) Musím říci, že jsem s výsledkem spokojená. Mohlo to být lepší, ale i horší. A příště si to alespoň předkreslím, aby to pak nevypadalo tak křivě. :D

myslela jsem, že to vodou zkazím, ale nakonec je to lepší

Postavila jsem kolem sebe zeď

3. srpna 2016 v 21:51 | Allex |  Deníček
Měsíc prázdnin je za námi, utíká to neskutečně rychle. Týden jsem se tu neobjevila, byli jsme u moře bez internetu. Takový oddychový, ozdravující týden.

Momentálně jsem dočetla knihu. Při čtení jsem si uvědomila něco o sobě, co jsem předtím nevnímala. Jsem docela podobná hlavní hrdince. Nejsem tak výbušná, pyšná a neumím být středem pozornosti. Ale mám kolem sebe zeď.


Nikoho si nepouštím k tělu natolik, že by věděl o mých všech pocitech, myšlenkách, o tom, že píšu. Nesvěřuji se nikomu natolik, aby mě opravdu znal. Do soukromých záležitostí nerýpám. Abych byla upřímná, nejvíce si srdce vylévám na blogu. Popravdě i moje rodina neví všechno. Je mi trochu líto, že je moje sestřička tak malá, že by něčemu nerozuměla, nebo by to hned vyžvanila. Možná jsem natolik introvertní od přírody, možná mám strach, jako hlavní hrdinka knihy. Jen ještě nevím z čeho.

Bylo by úžasné mít někoho, komu se svěřím se všemi problémy. Komu bych se nestyděla říct své myšlenky, i ty nejhloupější. Před kým bych se cítila uvolněná. S kým bych se smála bez té neviditelné zdi.

V té knize byla ještě jedna věc.

Když se to tak vezme, nemám nic, žádnou činnost, kterou bych skutečně milovala. Při hraní na klavír na nic nemyslím, ale nesednu si k němu jen tak, přestože, když už na něm hrají, tak to vydržím dlouho. Kreslím, ale jen v určitých naladách, taky to asi není úplně ono. K plavání se taky nedokopu, i když mě pak nikdo z bazénu nevytáhne. Čtení je super, ale taky občas moc vyčerpávající. A focení taky není úplně ten koníček.

Popravdě nemám nic, do čeho bych byla opravdu nadšená bez omezení. Nejspíš jsem ještě neobjevila to, co opravdu miluji. (Nemluvě o něm.)

Takže mi asi nezbývá než objevovat.