Září 2016

Pod kaštanem

28. září 2016 v 7:35 | Allex |  Psaní
Pod kaštanem.

vyšla zpoza domu,
doplížil se k stromu,
ona v stejnou chvíli,
poztrácela síly,
za stromem se schoval,
ze by nemiloval?

poztrácela naději,
snad se tu už objeví,
čekal na ten okamžik,
chtěl ji při tom překvapit,
na krku ji zašimralo,
to jen kouzlo přispěchalo?

tak se milenci objali
a pod kaštanem líbali.

Švédsko, dopisování a pátek 23. 9. 2016

23. září 2016 v 21:30 | Allex |  Deníček
Minulý týden jsem nebyla aktivní na internetu, jelikož jsem byla aktivní ve Švédsku. V sobotu večer jsme vyjeli autobusem od školy a po příšerné noci jsme přesedli v šest ráno na trajekt. Po dvou hodinách nás znovu čekal autobus a už ve Švédsku jsme mířili do prvního cílového místa.
V Malmö jsme navštívili dvě muzea a pak se jeli podívat ještě na jeden kostel. To byla neděle.


O myšce a medvědovi

14. září 2016 v 13:38 | Allex |  Filmy
Nedávno dávali na ČT:D jeden film. Dívaly jsme se ségrou, a i přesto, že jsem neviděla začátek, se mi moc zalíbil.

Obsah z csfd.cz:
V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího světa. Aby Celestina neskončila v Ernestově prázdném žaludku, uzavře s ním dohodu. Když ji nesní, ukáže mu místo, kde může získat spoustu čokolády, bonbónů a těch nejlepších sladkostí. Ani jeden z nich ještě netuší, že se tak dostanou na stopu chamtivých medvědích manželů, kteří kteří si přivydělávají tím, že cukrovinkami záměrně kazí medvědím dětem zuby. To, co začalo mezi bručounským Ernestem a upovídanou Celestinou jako pouhá dohoda, přerůstá v nebovyklé přátelství a přes všechny rozdíly se z nich stává nerozlučná dvojice. Aby odhalili velké cukrovinkové spiknutí, budou potřebovat pomoc z myšího i medvědího světa. Podaří se jim překonat předsudky ostatních a oba světy spřátelit?

Další etapa života, další nervozní očekávání

4. září 2016 v 13:41 | Allex |  Deníček
Středa 31. 8. 2016, poslední den prázdnin:
Mám docela strach starost. Jaký bude nový profesor. Jaký bude nový rodilý mluvčí. Ale nejvíce mě zajímá, jaký bude prvák, paralelní třída. Přesně tak, jsem zvědavá.
Doteď jsme byli jediní zástupci naší věkové kategorie na škole, ale tento rok poprvé nebudeme. Objeví se dalších 30 lidí v našem věku. Jací budou? Je to zvláštní. Nevím, co od toho čekat. Těšit se, nebo ne?
Chtěla bych se s nimi spřátelit. Nejsem zrovna společenský, extravertní a komunikativní typ. Ale občas bych si to přála. A to neplatí jen pro zítřejší prvák. Platí to i pro lidi z jiných tříd, a možná i více než pro prvák. Chtěla bych se s nimi bavit. Moc. Jenže je divné přijít po čtyech letech a načít rozhovor. Co když se se mnou nebudou chtít bavit?