Prosinec 2016

Nový rok

31. prosince 2016 v 12:25 | Allex |  Názory
Zahlcuje mě tak trochu nervozita a očekávání, nerozhodnost, že za pár hodin se přehoupneme do dalšího roku. 2017. Mně bude 17 let. Když se nad tím zamyslíme, je to hodně. Člověk je už skoro dospělý. Hodně se od něj očekává. Trápí se, když se mu něco nepovede, protože už je téměř dospělý.

Prožila jsem už... asi šestinu života a v podstatě jsem nic neudělala. Jednou v noci jsem nad tím přemýšlela. Chtěla bych něco dokázat, něco lidem přinést, pomoci. Jenže jak? V ničem nejsem natolik dobrá, aby mi bylo naprosto jasné, co bych měla dělat, abych si vydělala na živobytí. A přitom pomohla.

Pořád se cítím jako malá holčička. Mám strach, nedokážu udělat vše, co se po mně chce. Je to těžké, život je těžký. Až moc. Nedá nám oddechnout. A lidé už vůbec.

Kdo se má v těch hlavách vyznat, když jich existuje tolik? Je složité si vyložit činy druhých. A co pak teprve vlastní myšlení. Jak se zachovat správně? Co je vůbec správné? Co když jsem to všechno pokazila? Co když si to ostatní vyloží naprosto odlišně? Špatně?

Je to všechno hrozně zamotané, nedává to smysl.


Přežijte v pořádku rok 2017 a usmívejte se, i když tento článek úplně úsměvný není. :))

Coldest Winter

28. prosince 2016 v 21:54 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
O skupině Pentatonix jsem už určitě psala a pokud ne, tak mě to upřímně překvapuje. Píseň Coldest Winter mě poslední dobou provází. Skvělé se při ní píše a vybarvují antistresové omalovánky, které jsem dostala od Ježíška. Pentatonix umí výborně zpívat a jsou sehraní, takže má člověk z písní naprosto vynikající zážitek.

Pentatonix - Coldest Winter

Jak se vám líbí?

Kouzelné Vánoce

23. prosince 2016 v 15:05 | Allex |  Názory
Před týdnem, když jsem byla nemocná, hledala jsem, jaký dárek bych mohla kamarádce dát. Miluje Harryho Pottera a po několika navštívených stránkách na mě vykoukly antistresové omalovánky s tématikou tohoto kouzelnického světa. Přišlo mi to senzační. Jenže, byl tu jeden háček. Nedávno antistresové omalovánky dostala a ještě k tomu si stěžovala, že nemá ponětí, kdy je bude vybarvovat. Takže vyloučeno.
A včera, když jsme si ve škole dávali dárky, dostala jsem od jiné kamarádky nádherné antistresové oalovánky a je to fakt skvělé. Zvlaštní souhra skutečností, nemyslíte? Je to kouzelné.


Dánsko a Švédsko

19. prosince 2016 v 10:47 | Allex |  Fotografie
Asi tak před dvěma měsíci jsem navštívila jiné země, takže už bude asi čas o tom napsat a ukázat Vám fotky, ne?

Vyrazili jsme se školou do Dánska, na trajektu jsem si to užila, i když jsme tam byli asi jen necelé dvě hodiny. Je fascinující, ale zároveň děsivé, že se plavíte někde na moři, mimo pevninu.


První zastávka byla v přímořském městečku v Dánsku.


True colors

7. prosince 2016 v 19:19 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Poslední dobou mi ve sluchátkách nezazní nic jiného než True Colors od Justina Timberlakea a Anny Kendrick. Píseň zazněla i ve filmu Trolls, pokud jste ho někdo viděli. Já ho neviděla, ale tato píseň mě k němu láká, takže myslím, že jednou v sobotu si pěkně sednu, se sestřičkou, a podíváme se na Trolly. Můžu jen doufat, že je to tak roztomilý film, jak vypadá.

Citáty z knih

3. prosince 2016 v 21:38 | Allex |  Citáty
Při čtení knih si zapisuji různé citáty a části, které se mi líbily nebo mi přišly vtipné. Rozhodla jsem se s Vámi o ně podělit. Za citátem je v závorce vždy číslo strany, na které se citát nachází.


Rezistence - Veronica Roth
Zjistila jsem, že lidé nejsou nic než vrstvy tajemství naskládané na sebe. Máte pocit, žeje znáte, že jim rozumíte, ale jejich skutečné pohnutky zůstavájí skryté, uzamčené v jejich srdcích. A tak nikoho nikdy skutečně nepoznáte, i když se někomu občas rozhodnete věřit. (342)