Březen 2017

Dárce

26. března 2017 v 21:04 | Allex |  Tvorba
V minulém roce jsem pracovala na řadě kreseb ke knize Dárce od Lois Lowry. Pokud jste knihu četli, tak doufám, že pochopíte.


Jaro je tady!

21. března 2017 v 16:40 | Allex |  Fotografie
Otepluje se a květinky začínají vylézat ze země. Vyšla jsem ven fotit, abych se zase o něco více seznámila se svým foťákem.Noc a zážitky dnů posledních

13. března 2017 v 20:53 | Allex |  Deníček
Z pátku na sobotu jsme ve škole pořádali Noc s Andersenem. Řekla bych, že se nám to povedlo. Taky jsme tomu věnovali dost času. Rozhodně to bylo organizačně lepší než minulý rok. A udělali jsme bojovku, která byla podle mě libová. Já jsem totiž vodila děti, nestrašila jsem. Takže jsem si potom bojovku prošla sama a kdybych lidi, co tam strašili, neznala, tak se opravdu bojím.
Spát jsme šli asi ve tři, protože jsme potřebovali ještě vypočítat body, a vstávali po sedmé. Ti mladší (11-12 let) ušli později a vstali dřív a byli v pohodě, čilí. Zatímco my jsme vypadali asi dost zřízeně. Doma jsem skoro usnula, ale přišla maminka a musela jsem jít nakupovat.
V sobotu mě taky hodně bolely nohy a zjistila jsem, že existují svaly, o kterých jsem dosud nevěděla. A v metru jsem jela s klukem, co byl hodně podobný herci, co hrál Draca Malfoye.

Když už jsme u toho, dočetla i dokoukala jsem Harryho Pottera, takže další cíl splněn.

V neděli jsme byli v kině na filmu Balerína. Hodně pěkný animák, motivující a říkající, že sny se mohou stát skutečností.

Dnes jsem jela v autobuse a seděly tam dvě slečny, asi devíti nebo desetileté. A celou cestu měly v rukách mobily. Opravdu to nevypadá hezky, když malé holky čumí, s prominutím, do telefonů místo toho, aby se dívaly kolem sebe a užívaly si světa.

Došlo mi, že svět je obrovský a my jsme jen maličkatí. Nevím, jestli je to depresivní, nebo radostné zjištění.

A rozhodla jsem se, že se chci aspoň trochu naučit na kytaru, kterou máme doma, ale nikdo na ni neumí hrát. Tak snad se mi podaří minimálně pár akordů. :))

Jak se máte Vy?

Citáty o utrpení

1. března 2017 v 21:11 | Allex |  Citáty
Jsem tu s článkem, kde najdete několik citátů, které můžete naleznout v knize Myšlenky moudrých o utrpení.


"Boží láska nás nechrání před žádnou bolestí, ale chrání nás v každé bolesti."
Hans Küng