Leden 2018

Třetí narozeniny blogu

25. ledna 2018 v 14:00 | Allex |  Blog
Páni, už třetí narozeniny! To ten čas utíká, že? Je to jako před chvílí, kdy jsem začínala a psala tu různé nesmysly ze života nebo se snažila napodobit své oblíbené blogery. Teď se snažím psát to, co chci. Někdy toho moc není, někdy není nálada, ale když už píšu, je to většinou s radostí. A i když nechci vydávat úplné bláboly, občas se stane, že zveřejním něco trapného nebo za co bych se mohla pak stydět.

Pojďme si projít tento rok s veselými i neveselými výplody z mojí hlavy a pořádně to oslavit!

V lednu byl zveřejněn článek vracející se do předešlého roku, kde jsem psala o knihách, které jsem četla. No podívejte se sami:
Upřímně nechápu, jak jsem mohla žít šestnáct let a nečíst Harryho Pottera. -já, 1/2017
A protože už jsem tedy konečně přečetla a viděla toho Harryho Pottera, tématicky jsem nakreslila patrona.

BVB a 5SOS mi zlepšují dny

19. ledna 2018 v 19:25 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Moje zdraví není poslední dobou v úplně nejlepší formě, tak si náladu zlepšuji alespoň hudbou. A moc ráda bych se s Vámi podělila o písničky, které mě oslovily. Je spousta písní, ke kterým se vracím, ale pak je tu také skupina těch nových, protože používám YouTube a neustále objevuji.

A co to poslouchám v posledních dnech?

Moje oblíbené jídlo a pití

13. ledna 2018 v 14:48 | Allex |  O Allex
Jídlo naprosto miluju a život bez něj by pro mě byl asi těžký. Občas pro něj žiji dokonce až moc. Někdy, když mám před sebou něco co mi chutná, pokračuji v jídle, i přestože jsem plná. Bylo pro mě hodně těžké vybrat jen několik oblíbených jídel a stejně jsem určitě na něco zásadního zapomněla.

Trdelník
Tato česká pochoutka mě úplně okouzlila. Jím ho maximálně dvakrát do roka, ale vždy se na něj těším a vychutnám si ho. Pro mě je to tak trochu jídlo Vánoc.

Knižní výzva 2018

7. ledna 2018 v 13:19 | Allex |  Knižní výzva
Už třetím rokem jsem se rozhodla zúčastnit se Knižní výzvy u Ells. Jde o to, že si stanovíte určitý počet knih, co chcete přečíst, na určité období. Průběžně si můžete počet měnit podle toho jak si věříte. A začít můžete kdykoliv během roku, nevadí, že jste nestihli Nový rok. Ostatně, všechny informace najdete u Ells.


Mezi svátky se mi vrátilo nadšení

3. ledna 2018 v 21:34 | Allex |  Deníček
Ze začátku bych Vám všem chtěla popřát krasný nový rok! Hlavně hodně zdraví (to je nejdůležitější), lásky, štěstí, radosti a splněných přání. :))

Jak jste prožili svátky?

My jsme si v pátek udělali ve škole besídku. (Já vím, že už jsem o tom psala.) Rozdali jsme si dárky a pak si povídali. Bylo to prima. Dostala jsem spoustu krásných dárků a i mé dárky udělaly radost, což mi vykouzlilo velký úsměv na tváři. A vydržel tam pěkně dlouho. Dostala jsem třeba doma vyráběné antistresové omalovánky se společnými fotkami, chlupaté ponožky (teď můžu říct, že jsou úžasně měkké) a sušenky, protože ten, kdo mě zná, ví, že dobré jídlo vždy ocením.

Na Štědrý den přiletěl Ježíšek. A byly další dárky! A že jich bylo hodně. Moc jsem ocenila knihu od sestřenice a jejího manžela Severská mytologie, protože mám ráda filmy od Marvela, kde se vyskytují bohové jako Thor a Loki, i když to ona ani myslím nevěděla. Knihu už jsem přečetla a doporučuji, dobře se čte.