Únor 2018

Citáty z knih 5

28. února 2018 v 21:08 | Allex |  Citáty
Přináším Vám po dlouhé době výběr citátů z knih, které jsem přečetla. Jsou pro mě důležité svým poselstvím, někdy osobním. V závorce je vždy číslo strany, na které se daný citát v knize nachází. Snad se budou líbit a třeba Vás i v něčem budou inspirovat.

Život po tobě - Jojo Moyes
"Děláš dobrou věc, Louiso Clarková."
"Nevím, jestli ji dělám zrovna dobře." (132)

"Všechno není jenom černé a bílé. I když bychom rádi, aby bylo." (245)

To je život. Nevíme, co se stane. (370)

Čeho si na lidech nejvíce vážím

20. února 2018 v 19:36 | Allex |  O Allex
Lidé jsou stvoření zajímavá, neobvyklá a krásná. Každý má své vlastní kouzlo. Vlastnosti dobré i špatné. Každý má jiné zájmy, vkus a život. Někdy je život nespravedlivý a zavede člověka někam, kam si nezaslouží. Ale spousta lidí to zvládne, protože jsou silní. A to je obdivuhodné.

Koho si ale vážím ?

Nebudu tu psát konkrétní jména, budu se snažit popsat vlastnosti daného člověka, protože to je důležité, abyste dokázali pochopit, proč si vážím zrovna jich.

30 Day Yoga Journey – TRUE

15. února 2018 v 10:21 | Allex |  Názory
Už je to nějakou dobu, co jsem si nastavila, že chci dostávat e-maily od Adriene. Tato skvělá osoba z USA dělá jógu přístupnou pro všechny, kdo mají zájem. Sleduji její YouTube kanál a tady jsou její stránky, pokud Vás to zajímá.

A tak se stalo, zjistila jsem, že připravila TRUE - 30 Day Yoga Journey na leden 2018 a nejen na něj, protože se dá začít kdykoliv. Na každý z těchto 30 dní má připravené video, podle kterého se cvičí. Zároveň si lze nastavit, pokud chcete, aby Vám chodily e-maily. Videa i e-maily jsou v angličtině, ale nebojte se, i když nejste v tomto jazyce zvlášť dobří, zvládnete to. U videí stačí znát dvě slova - inhale neboli nádech a exhale, což je výdech. U e-mailů si při nejhorším může člověk vzít na pomoc slovník nebo překladač.

Bylo lépe, bylo i hůř

9. února 2018 v 20:22 | Allex |  Deníček
Vím, jak jsem Vám před několika dny chtěla psát, jak skvěle se mám. Že už minimálně dva týdny cvičím každý den jógu, dělám to, co mě baví a žiju. Jakou mám poslední týden dobrou náladu. Jak se mi vše daří, jsem čilá a usmívám se. Jak všechno krásně stíhám.

Ale teď bych lhala. Asi před dvěma dny jsem začala znovu upadat do sebe. Uzavírám se, mám špatnou, nijakou náladu. Možná je to zčásti zapříčiněno tím, že jsme tento týden psali písemky opravdu každý den a měla jsem málo volného času. Jsem momentálně prostě nijaká. A moc bych z toho chtěla ven, ale prostě nemůžu.

Jako bych žila život na dvě období, která se neustále střídají. To první je radostné a plné života, to druhé uzavřené a vyhýbající se společenskému životu.

To období před třemi dny, ta radost, to byla krása, si vzpomínám. Moc bych se chtěla z této skleslosti dostat. Moc. Ale já to nedokážu. Asi to budu muset prostě zvládnout. Nějak toto období přežít, snad to přejde.

Buďme sami sebou

4. února 2018 v 11:45 | Allex |  Názory
V dnešní době velkého vlivu internetu spousta lidí zapomíná vidět realitu. Všichni se díváme do mobilů, dáváme "to se mi líbí" na fotky, které se nám ale někdy zas tolik nelíbí. Nebo na dokonalé fotky průzračného jezera uprostřed lesa, kde není ani kousek lidské nohy a slunce skvěle svítí. Zveřejňujeme selfie, kde se usmíváme a píšeme jak jsme šťastní.

Ale je to vždy pravda?

Opravdu jsme šťastní? Nebo to jen předstíráme, abychom nevypadali před světem jako trosky? Vážně máme každý den tu nejlepší náladu, motivační a nic nás nezaskočí?