Duben 2018

Co mě donutí k úsměvu

30. dubna 2018 v 9:50 | Allex |  O Allex
Úsměv je něco překrásného. Lidé by se měli více usmívat, třeba by byl pak svět o něco lepší.

Já sama to ale vždycky nedělám. Jsem docela introvert s malým sebevědomím. Mívám špatné nálady, dny, kdy nechci nic dělat a není mi vůbec do smíchu. Ale snažím se. Poslední dobou se opravdu snažím žít pozitivněji. Zajímat se o svět kolem sebe, o lidi kolem sebe. Snažím se zlepšovat samu sebe i svoje okolí a pomáhat mu. Více se usmívat.

Hrozně ráda bych měla schopnost dokázat rozesmát (nebo se alespoň usmát) lidi kolem sebe. Když někdy vidím, že lidé, na kterých mi záleží, nemají nejlepší den nebo je něco trápí, bych si to opravdu přála umět.

Den Země

22. dubna 2018 v 8:48 | Allex |  Názory
22. duben je mezinárodní den Země. Dějí se různé akce a to nejen v tento den, ale i po celý měsíc. Naše planeta je náš domov, ačkoliv lidstvo Zemi čím dál více ničí. A jestli takto budeme pokračovat i nadále, bude se tu žít velmi těžko. Možná že ne přímo nám, ale dalším generacím určitě. Proto bychom měli naší Zemi pomáhat a chránit dokud je ještě čas, protože brzy už může být pozdě. Víte, ono je to totiž nádherné místo k životu. Stačí jen vyjít ven na procházku a dívat se pořádně kolem sebe.

"Až bude pokácený poslední strom, až bude poslední řeka otrávená, až bude chycena poslední ryba, teprve tehdy poznáme, že peníze se nedají jíst."

Pojďme se podívat na některé způsoby, jak lidé znečišťují planetu Zemi a jak jí lze ulehčit.

Když zavřu oči

18. dubna 2018 v 21:37 | Allex |  Názory
Když zavřu oči, ocitnu se v jiném světě. Světě plném radosti. Nádherném světě. Mohu být kdekoliv chci, navštívit všechna známá i neznámá místa. Je to svět plný možností.

Jsem sama sebou, nemusím se přetvařovat. Mohu si dělat to, co chci a jak to cítím. Protože lidé tam za zavřenými víčky nesoudí ostatní kolem sebe. Nikdo nikoho nepomlouvá za jeho zády. Pokud má člověk něco na srdci, řekne to a může být vedena rozumná debata.

Melodie, nebo slova?

13. dubna 2018 v 13:00 | Allex |  Pronásleduje mě hudba...
Hudba je neskutečný požitek. Někdy příjemný a někdy ne tak moc. Záleží na tom, co máme rádi. Nemůže se všem líbit všechno. Myslím si ale, že každý z nás má oblíbený žánr, interpreta nebo aspoň jednotlivé písně nebo skladby. Existuje obrovské množství hudebních kousků, člověk si mezi nimi určitě najde ten svůj.

Když se budeme bavit o písních, tak se skládají ze dvou složek, které jsou důležité. Obě by měly dosahovat určité kvality, aby to vytvořilo nějaký pořádný celek. A ty dvě části jsou slova a melodie.

Jde to trochu z kopce

8. dubna 2018 v 20:44 | Allex |  Deníček
Zdravím.

Nemám nejlepší náladu. Doma máme v rodině nějaké nepokoje. Nebudu se rozepisovat, ale není to nic příjemného. Taky jsem dostala ve škole z češtiny čtyřku ze slohu ze zprávy. To úplně podkopalo moji motivaci a sebevědomí. A teď nemám ani moc chuť psát sem, i přestože nápady by byly. Chápete to? Holka, co píše blog a má za 4 ze slohu? I to je možné. Dá se to hodit na spoustu věcí. Špatný přístup profesorky. Nevyspalost. Ale je to jen a jen moje chyba a teď zpětně, když to čtu, je to fakt docela bída. Prostě jsem neměla psací náladu a byla jsem špatně naložená. Nebo jen neumím psát?

Nedávné cíle a zážitky

2. dubna 2018 v 12:08 | Allex |  Deníček
Kdo sleduje levou část stránky blogu, mohl si povšimnout, že čtu knihu Pospěš si a medituj. Je to už delší dobu, co jsem chtěla zkusit meditaci, tak jsem si v knihovně půjčila tuto knihu s tím, že by mi mohla pomoci začít. Dočetla jsem se, že je dobré meditovat ráno, protože se myšlenky ještě tolik netoulají všude možně, ale mně osobně to moc nevyhovuje. Jsem ještě moc ospalá, v podstatě ještě spím. No, tak jsem to ale zkusila. Vydržela jem to jen pár dní, pak jsem neměla čas nebo se mi nechtělo, tak to skončilo. Teď to zvládám týden v kuse, uvidíme jak dlouho to vydržím. Zatím ještě nepociťuji ty zázračné účinky, ale pokusím se vytrvat, třeba se dostaví. Je to přece jen 10 minut denně. Pokud se něco stane, tak Vám určitě napíšu.

Taky jsem se rozhodla každý den se kouknout na nějaké video v angličtině, aspoň desetiminutové, s nadějí, že mi to pomůže zlepšit moji úroveň znalosti tohoto jazyka. Uvidíme, jestli se tak stane. Přemýšlela jsem, že zařadím i německá videa, ale je těžší najít nějaká, co by mě zajímala.